Wysyłanie wiadomości SMS z komputera przez własny telefon

wysyłka sms przez komputerTworzenie wiadomości SMS z użyciem klawiatury Androida nie należy do najwygodniejszych. Znacznie łatwiej teksty pisze się korzystając z klawiatury komputerowej. Okazuje się, że sprawne tworzenie SMS-ów na komputerz, a następnie wysyłanie ich ze swojego telefonu jest możliwe. I to za darmo. Pozwalają na to aplikacja dla systemu Android o nazwie MightyText oraz rozszerzenie o tej samej nazwie dla przeglądarki Google Chrome.

Czy korzystanie z Mighty Text ma w ogóle sens? Tak, jeśli spędzasz przy komputerze trochę czasu każdego dnia oraz w ogóle wysyłasz SMS-y. ;-) Aplikacja jest darmowa i działa w stosunkowo prosty sposób. Poniżej opisuję, jak skonfigurować komputer do tworzenia wiadomości SMS i wysyłania ich z telefonu z zainstalowanym systemem Android (wspierane są wersję począwszy od 2.2).

Jeśli jeszcze nie masz przeglądarki Google Chrome, pobierz ją otwierając stronę http://www.google.pl/chrome/. Po załadowaniu witryny kliknij przycisk Pobierz Google Chrome teraz. Obecnie tylko z użyciem tej przeglądarki z zainstalowanym dodatkiem MightyText Chrome Extension można tworzyć SMS-y. Twórcy projektu wspominają jednak, że wkrótce dostępny będzie interfejs webowy pozwalający pisać wiadomości w dowolnej przeglądarce. Zapisanie się na beta-testy tej wersji MightyText można dokonać otwierając stronę https://mightytext.net/alpha/signup-chrome.html.

Jak wysyłać SMS-y z komputera przez własny telefon?

wysyłanie smsów przez komputer

Postępuj zgodnie z poniższymi poleceniami:

  • W telefonie otwórz sklep Google Play. Wyszukaj w nim aplikację MightyText. Kolejno pobierz, zainstaluj, a następnie uruchom aplikację.
  • W pierwszym ekranie wskaż konto Google, z pomocą którego będzie następował proces przesyłania wiadomości SMS między komputerem a telefonem. Puknij Complete Setup.
  • Następnie czas na wykonanie kilku kroków na komputerze. Uruchom przeglądarkę Google Chrome, a następnie przejdź do strony http://mightytext.net/install. Kliknij w niej przycisk Install MightyText Chrome Extension. W okienku, które się pokaże, kliknij Dodaj. Status instalacji będzie widoczny u dołu na pasku przeglądarki.
  • Instalacja trwa krótką chwilę. Zaraz po niej możemy korzystać z dodatku. Klikamy w tym celu jego ikonkę widoczną w górnej prawej części okna przeglądarki Chrome.wysyłanie smsów przez komputer
  • W oknie dodatku kliknij na górze odnośnik Sign in using your Google Account to use MightyText. Spowoduje to przekierowanie na stronę logowania do konta Google. Po zalogowaniu wyraź zgodę na połączenie aplikacji z Twoim kontem.
  • Niezwłocznie po przyznaniu aplikacji dostępu zostaniesz przekierowany z powrotem do dodatku, gdzie możesz już wysyłać SMS-y.

smsy z komputera wysyłanie

Wysyłanie SMS-ów z komputera

To bardzo proste. Wystarczy kliknąć przycisk Compose New, podać adresata i treść, a na końcu kliknąć Send. Dane zostaną przekazane przez aplikację MightyText do Twojego telefonu, który zajmie się wysyłką wiadomości. Naturalnie telefon odbiera żądania z aplikacji poprzez Internet. Z tego powodu, aby wiadomość została wysłana, telefon musi mieć aktywne połączenie.

jak wysłać sms z komputera na telefon

Synchronizowanie wiadomości i kontaktów

MightyText po uruchomieniu na komputerze i w telefonie rozpocznie automatyczne synchronizowanie wiadomości SMS, także tych wysłanych przed instalacją aplikacji. Trzeba przyznać, że czytanie i zarządzanie SMS-ami na komputerze również jest dużo wygodniejsze.

jak nadać wiadomość sms z komputera przez telefon
Korzystając z MightyText na komputerze można mieć dostęp do swoich kontaktów zapisanych w książce telefonicznej. Należy w tym celu wysłać je do aplikacji Kontakty Google. Jeśli chcesz tego dokonać, kliknij MightyText Sync MightyText with your Google Contacts to see names w dodatku. Ułatwi to tworzenie wiadomości – nazwiska osób wraz z ich numerami telefonów będą automatycznie uzupełniane.

*** Sam spędzam dość dużo czasu przy komputerze. Aplikacja do wysyłania SMS-ów z komputera przez telefon na pewno się przyda. ***

Ocena: jedynkadwójatrójkaczwórkapiątka (Brak ocen. Bądź pierwszy)
Loading ... Loading ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*